Error message

  • Warning: Creating default object from empty value in ctools_access_get_loggedin_context() (line 1411 of /var/www/modules/ctools/includes/context.inc).
  • Warning: Creating default object from empty value in ctools_access_get_loggedin_context() (line 1411 of /var/www/modules/ctools/includes/context.inc).
  • Warning: Creating default object from empty value in ctools_access_get_loggedin_context() (line 1411 of /var/www/modules/ctools/includes/context.inc).

«Облыстың білім беру ұйымдарында жаңартылған мазмұн бойынша «Өлкетану» семинар - 28 наурыз

2019 ж. 28 наурызда сагат 10.00 Қазақстан кафедрасы «Облыстың білім беру ұйымдарында жаңартылған мазмұн бойынша «Өлкетану» кіріктірілген курсын енгізудің өзекті мәселелері» атындағы облыстық семинар-практикумды өткезеді.

«Облыстың білім беру ұйымдарында жаңартылған мазмұн бойынша «Өлкетану» кіріктірілген курсын енгізудің өзекті мәселелері» облыстық семинар-практикумның

БАҒДАРЛАМАСЫ

Мақсаты:   Облыстың білім беру ұйымдарында "Рухани жаңғыру" қоғамдық сананы жаңғырту бағдарламасының жобаларын ілгерілету, Өлкетану пәні мұғалімдеріне әдістемелік және кеңестік қолдау көрсету

Қатысушылар:    5-7 сыныптарға арналған «Өлкетану. Шығыс Қазақстан облысы» оқулығынын авторлары, аудандық (қалалық) білім беру бөлімдерінің әдіскерлері мен «Өлкетану» кіріктірілген курсын жүргізетін мұғалімдер

Модераторлар:   Исаев Аркадий Анатольевич – ШҚО ББ «Шығыс» ӨО директордың орынбасары

Даурембаева Акмарал Канагатовна – ШҚО ББ «Шығыс» ӨО 12 жылдық білім беру және шағын жинақты мектептерді дамыту кабинетінің әдіскері УО ВКО

Балапанова Эльмира Мамырбековна – ШҚО ББ «Шығыс» ӨО тәрбие жұмысы жөніндегі кабинет басшысының м. а.

Сабиева Риза Слямхановна – ШҚО ББ «Шығыс» ӨО оқыту мазмұны және білім сапасының мониторингі кабинетінің әдіскері

Нурмухамедова Эльста Алибековна – ШҚО ББ «Шығыс» ӨО тәрбие ісі жөніндегі кабинет әдіскері

Ұйымдастырушы: ШҚО білім басқармасы «Шығыс» өңірлік орталығы 

С.Аманжолов атындағы Шығыс Қазақстан Мемлекеттік университеті

Өткізілу орны:   «№ 34 мектеп-лицей» КММ (Өскемен қаласы, Тәуелсіздік даң., 30/1).

Өткізілу уақыты:  28-наурыз, 2019 жыл

09.30–10.00 – қатысушыларды тіркеу

10.00-10.40  -оқулық авторларының сөз сөйлеулері

10.40-11.30  - шебер сыныптар

11.40-12.30- семинар қорытындысын шығару. Еркін микрофон

 

09.30 -10.00

Қатысушыларды тіркеу

Балапанова Э.М.

 

География пәні мұғалімдері секциясы

Модератор: Даурембаева Акмарал Канагатовна – ШҚО ББ «Шығыс» ӨО

12 жылдық білім беру және шағын жинақты мектептерді дамыту кабинетінің әдіскері

10.00-10.40

«Эколого-географические аспекты размещения объектов биоразнообразия растений и животных ВКО»

(Көрсетілім)

Цыганов Анатолий Павлович, Өскемен қаласы әкімдігінің «Оқу-зерттеу экобиоорталығы» КМҚК директоры , б.ғ.к., С. Аманжолов атындағы ШҚМУ экология және география кафедрасының профессоры

 

 

10.40- 11.40

«Туған өлкенің өсімдіктер мен жануарлар дүниесі»

 (Жұмыс тәжірибесінен)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Туған өлкенің флорасы мен фаунасы»

(Шебер сыныбы)

 

 

«Региональный компонент в преподавании географии в свете требований обновленного содержания образования»

(Шебер сыныбы)

Туякбаева Нурсулу Маутенгазивна,                            Семей қаласы әкімдігінің «№27 жалпы орта білім беретін мектеп» КММ география пәні мұғалімі

Абзелеева Камила Аукеновна, Өскемен қаласы әкімдігінің

 «А. Байтұрсынов атындағы №20 орта мектебі» КММ

 география пәні мұғалімі

Карабаева Гульнара Исмагуловна,                                Өскемен қаласы әкімдігінің «Н.Крупская  атындағы негізгі орта мектеп-интернаты» КММ география пәні мұғалімі

Қазақ тілінде оқытатын тарих пәні мұғалімдері секциясы

Модератор: Балапанова Эльмира Мамырбековна – ШҚО ББ «Шығыс» ӨО тәрбие жұмысы жөніндегі кабинет басшысының м. а.

10.00-10.40

 

 

«Орта мектептегі «Өлкетану» курсын оқытудың өзекті мәселелері»

(Көрсетілім)

Жириндинова Куралай Рымкановна,                                  

С. Аманжолов атындағы ШҚМУ тарих магистрі, Қазақстан тарихы кафедрасының аға оқытушысы

Аубакирова Асем Жунисхановна, Тарих магистрі, «Алтайтану» ҒЗО аға ғылыми қызметкері

 

10.40- 11.40

«Таңбалы тас»

(Жұмыс тәжірибесінен)

 

 

«Біздің айналамыздағы тарихи ескерткіштер  - рухани жаңғырудың кепілі»

(Жұмыс тәжірибесінен)

 

«Кіріктірілген сабақтың оқушылардың танымдық қабілеттерін арттырудағы маңызы»

 (Шебер сыныбы)

 

Куатбаева Маржан Токеновна, Семей қаласы әкімдігінің «Жарқын жалпы орта білім беретін мектебі» КММ тарих пәні мұғалімі

Садуакасова Алмагуль Кабылкаевна,

Семей қаласы әкімдігінің «№27 жалпы орта білім беретін мектеп» КММ тарих пәні мұғалімі

 

Абселенова Айжан Жакыпбековна,                               Өскемен қаласы әкімдігінің  «З. Ахметов атындағы №16 орта мектебі» КММ тарих пәні мұғалімі

 

Қазақ тілінде оқытатын тарих пәні мұғалімдері секциясы

Модератор: Исаев Аркадий Анатольевич – ШҚО ББ «Шығыс» ӨО орынбасары

10.00-10.40

 

«Актуальные вопросы преподавания курса «Краеведение» в общеобразовательной школе»

(Көрсетілім)

 

 

Аубакирова Жанна Сакеновна, С.Аманжолов атындағы ШҚМУ Қазақстан тарихы кафедрасының меңгерушісі, т. ғ. к., доцент

Столярова Элеонора Олеговна,

С.Аманжолов атындағы ШҚМУ Қазақстан тарихы кафедрасының доценті, ә.ғ.к.

 

10.40- 11.40

«Краеведение – составная часть учебно-воспитательного процесса»

(Жұмыс тәжірибесінен)

 

«Актуальные вопросы краеведения: летопись родного края»

(Жұмыс тәжірибесінен)

 

«История моей школы»

 (Шебер сыныбы)

 

Юрченко Сергей Владимирович, Семей қаласы «Озерки жалпы орта білім беретін мектебі» КММ тарих пәні мұғалімі    

Сембаева Жибек Омирбаевна,

тарих пәні мұғалімі, директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары

ШҚО ББ «Облыстық мамандандырылған ІТ-мектеп-лицейі» КММ

Симбинова Асем Сайранхановна,

Өскемен қаласы  әкімдігінің «№5 орта мектебі» КММ тарих пәні мұғалімі

 

 

Қазақ әдебиеті мұғалімдері секциясы

 Модератор: Сабиева Риза Слямхановна – ШҚО ББ «Шығыс» ӨО оқыту мазмұны және білім сапасының мониторингі кабинетінің әдіскері

10.00-10.40

 

«Туған өлкемнің қазақ әдебиеті»

(Көрсетілім)

Муканов Бек Шынгазинович, Өскемен қаласы әкімдігінің «№27 орта мектебі» КММ қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі

10.40- 11.40

«Өңірдің тарихи тұлғалары: билер, батырлар мен балуандар»

(Жұмыс тәжірибесінен)

 

«М.Жумабаевтың «Батыр Баян» поэмасы арқылы жеке тұлғаны құндылықтарға бағыттай оқытуды ұйымдастыру жолдары»

(Шебер сыныбы)

 

«Туған өлке публицистика беттерінде»

(Шебер сыныбы)

Мамырбекова Анар Максатовна,

Семей қаласы әкімдігінің «№27 жалпы орта білім беретін мектеп" КММ қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі

Анкебаева Асем Маркленқызы,

Аягөз ауданы «Д. Бабатайұлы атындағы жалпы білім беретін орта мектебі» КММ

қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі

 

Токтасынова Камшат Жаныбековна,

Өскемен қаласы әкімдігінің «№18 орта мектебі» КММ қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі

Музыка пәні мұғалімдері секциясы

Модератор: Нурмухамедова Эльста Алибековна – ШҚО ББ «Шығыс» ӨО тәрбие ісі жөніндегі кабинет әдіскері

10.00-10.40

«Өлкетану» кіріктірілген курсы бойынша 5-6 сыныптарға арналған "Музыка" бөлімінің әдістемелік ұсыныстары»  (Көрсетілім)

Кунафина Карлыгаш Хасейнкызы, «Халық әртістері ағайынды Абдуллиндер атындағы Шығыс Қазақстан өнер училищесі» КМҚК оқытушысы, композиторлар Одағының мүшесі

Есембаева Зауреш Тябкеновна «Халық әртістері ағайынды Абдуллиндер атындағы Шығыс Қазақстан өнер училищесі» КМҚК оқытушысы

 

 

10.40- 11.40

«Абай Кунанбаев: вчера и сегодня»

 (Жұмыс тәжірибесінен)

 

«Шығыс жұлдыздары»

(Шебер сыныбы)

 

Креновицкая Юлия Анатольевна,

Өскемен қаласы әкімдігінің «№36 орта мектебі» КММ  музыка мұғалімі

Ыдрысханова Урумжан Оразхановна,

Өскемен қаласы әкімдігінің «№20 орта мектебі» КММ музыка мұғалімі  

 

 

 

 

11.50-12.30

Семинар-практикум қорытындысын шығару

 

Еркін микрофон

Исаев Аркадий Анатольевич,

ШҚО ББ «Шығыс» ӨО директордың орынбасары

       

 

 

 

 

 

09.30 -10.00

Регистрация участников

Балапанова Э.М.

 

Секция учителей географии

Модератор: Даурембаева Акмарал Канагатовна – методист кабинета 12-летнего образования и развития малокомплектных школ РЦ «Шығыс» УО ВКО

10.00-10.40

«Эколого-географические аспекты размещения объектов биоразнообразия растений и животных ВКО»

(Презентация)

Цыганов Анатолий Павлович, директор  КГКП «Учебно-исследовательский экобиоцентр» акимата города Усть-Каменогорска, к.б.н., профессор кафедры экологии и географии ВКГУ имени С.Аманжолова

 

 

10.40- 11.40

«Туған өлкенің өсімдіктер мен жануарлар дүниесі»

 (Из опыта работы)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Туған өлкенің флорасы мен фаунасы»

(Мастер-класс)

 

«Региональный компонент в преподавании географии в свете требований обновленного содержания образования»

(Мастер-класс)

Туякбаева Нурсулу Маутенгазивна,                           учитель географии КГУ «Средняя общеобразовательная школа №27» акимата г.Семей

Абзелеева Камила Аукеновна, учитель географии КГУ «Средняя школа №20 имени А.Байтурсынова» акимата, г. Усть-Каменогорск

Карабаева Гульнара Исмагуловна,                               учитель географии КГУ «Основная средняя школа-интернат имени Н.Крупской», г. Усть-Каменогорск

Секция учителей истории с казахским языком обучения

Модератор: Балапанова Эльмира Мамырбековна – и.о. руководителя кабинета по воспитательной работе РЦ «Шығыс» УО ВКО

10.00-10.40

 

 

«Орта мектептегі «Өлкетану» курсын оқытудың өзекті мәселелері»

(Презентация)

Жириндинова Куралай Рымкановна,                          магистр истории,  старший преподаватель кафедры истории Казахстана                                  ВКГУ имени С.Аманжолова

Аубакирова Асем Жунисхановна, магистр истории, старший научный научный сотрудник НИЦ «Алтайтану»

 

10.40- 11.40

«Таңбалы тас»

(Из опыта работы)

 

 

«Біздің айналамыздағы тарихи ескерткіштер  - рухани жаңғырудың кепілі»

(Из опыта работы)

«Кіріктірілген сабақтың оқушылардың танымдық қабілеттерін арттырудағы маңызы»

 (Мастер-класс)

 

Куатбаева Маржан Токеновна, учитель истории КГУ «Жаркынская средняя общеобразовательная школа» г. Семей

Садуакасова Алмагуль Кабылкаевна, учитель истории КГУ «Средняя общеобразовательная школа №27» г.Семей

Абселенова Айжан Жакыпбековна,                        учитель истории КГУ «Средняя школа №16 имени З.Ахметова» акимата г. Усть-Каменогорск

 

Секция учителей истории с русским языком обучения

Модератор: Исаев Аркадий Анатольевич - заместитель директора

РЦ «Шығыс» УО ВКО

10.00-10.40

«Актуальные вопросы преподавания курса "Краеведение" в общеобразовательной школе»

(Презентация)

 

 

 

Аубакирова Жанна Сакеновна, к.и.н., доцент, заведующая кафедрой истории Казахстана                ВКГУ имени С.Аманжолова

Столярова Элеонора Олеговна, к.соц.н., доцент кафедры истории Казахстана ВКГУ имени С.Аманжолова

 

10.40- 11.40

«Краеведение – составная часть учебно-воспитательного процесса»

(Из опыта работы)

 

«Актуальные вопросы краеведения: летопись родного края»

(Из опыта работы)

 

«История моей школы»

 (Мастер-класс)

 

Юрченко Сергей Владимирович, учитель истории КГУ «Озерская средняя общеобразовательная школа» акимата г.Семей   

Сембаева Жибек Омирбаевна,

учитель истории, заместитель директора по учебной работе КГУ «Областная специализированная  IТ-школа-лицей» УО ВКО

Симбинова Асем Сайранхановна, 

учитель истории КГУ «Средняя школа №5» акимата, г. Усть-Каменогорск

 

 

 

Секция учителей казахской литературы

 Модератор: Сабиева Риза Слямхановна – методист кабинета содержания обучения и мониторинга качества образования РЦ «Шығыс» УО ВКО

10.00-10.40

«Шығыс Қазақстан облысындағы әдеби өлкетану мәселелері»

(Презентация)

 

 

«Туған өлкемнің қазақ әдебиеті»

(Презентация)

Жундибаева Арай Канапияновна, доктор философии, заведующая кафедрой казахской литературы Государственного университета имени Шакарима города Семей

Муканов Бек Шынгазинович, учитель казахского языка и литературы КГУ «Средняя школа №27» акимата города Усть-Каменогорска

10.40- 11.40

«Өңірдің тарихи тұлғалары: билер, батырлар мен балуандар»

(Из опыта работы)

 

«М.Жумабаевтың «Батыр Баян» поэмасы арқылы жеке тұлғаны құндылықтарға бағыттай оқытуды ұйымдастыру жолдары»

(Мастер-класс)

«Туған өлке публицистика беттерінде»

(Мастер-класс)

 

Мамырбекова Анар Максатовна, учитель казахского языка и литературы КГУ «Средняя общеобразовательная школа №27» акимата г.Семей

Анкебаева Асем Маркленқызы,

учитель казахского языка и литературы КГУ «Средней общеобразовательной школы имени Д.Бабатайулы»  Аягозского района

Токтасынова Камшат Жаныбековна, учитель казахского языка и литературы КГУ «Средняя школа №18» акимата, г. Усть-Каменогорск

Секция учителей музыки

Модератор: Нурмухамедова Эльста Алибековна – методист кабинета по воспитательной работе РЦ «Шығыс» УО ВКО

10.00-10.40

«Методические рекомендации раздела «Музыка» для 5-6 классов по интегрированному курсу «Краеведение»

(Презентация)

Кунафина Карлыгаш Хасейнкызы, преподаватель, КГКП «Восточно-Казахстанское училище искусств имени народных артистов братьев Абдуллиных», член Союза композиторов

Есембаева Зауреш Тябкеновна преподаватель,         КГКП «Восточно-Казахстанское училище искусств имени народных артистов братьев Абдуллиных» управления образования ВКО

 

 

10.40- 11.40

 

«Абай Кунанбаев: вчера и сегодня»

 (Из опыта работы)

 

 

«Шығыс жұлдыздары»

(Мастер-класс)

 

Креновицкая Юлия Анатольевна, учитель музыки КГУ «Средняя школа №36» акимата города Усть-Каменогорска  

Ыдрысханова Урумжан Оразхановна учитель музыки КГУ «Средняя школа №20» акимата города Усть-Каменогорска 

 

 

 

 

11.50-12.30

Подведение итогов семинара

 

Свободный микрофон

Исаев Аркадий Анатольевич, заместитель директора РЦ «Шығыс» УО ВКО

       

 

Қазақстан тарихы кафедрасы

Қазақ
× You found a Typo